Top 5. Aplikacje dla podróżników, które znacznie ułatwią wam życie

Napisał Stanley
0 Komentarz 7 minut czytania

Aplikacje dla podróżników – Kto pamięta czasy, gdy żeby gdziekolwiek móc wyjechać trzeba było mieć mapę danego miasta w jednym palcu. Gdy korzystanie z ofert biur podróży nie było specjalnie tanie a i gdy nie było zbytnio w czym wybierać? Ręka w górę. Wiem, czasem wystarczyło znać kogoś, kto mieszka w pobliżu i miało się przewodnika po największych atrakcjach za darmo.

Tak na dobrą sprawę formy podróżowania niewiele się zmieniły. Nikt nie musi przecież nigdzie jeździć sam. Do wyboru mamy różne środki lokomocji takie jak samoloty, autobusy, pociągi, statki, motor czy nawet rower. Mamy mniejsze i większe biura podróży,które zaoferują nam dłuższe wczasy bądź wycieczkę na jeden dzień. Do wyboru do koloru.

Najbardziej wygodni mogą z powodzeniem wykupić wczasy all inclusive, gdzie biuro podróży i animator zajmą się wszystkim od A do Z. Dziś też, możecie korzystać z drukowanych przewodników i skrupulatnie planować podróż, szczegółowo wyliczając kilometry i zapamiętywać, na którym zjeździe na autostradzie musicie zjechać.

No tylko po co utrudniać sobie życie? A no bo retro jest fajne? Tak, jest ale głównie na zdjęciach. Nie neguję, możecie pojechać w totalną dzicz, gdzie nie ma ani toalety a ni bieżącej wody i to na dodatek bez telefonu. Wiem, to też może być bardzo wartościowym doświadczeniem. Fakt, można raz spróbować, ale żeby tak za każdym razem? No nie, jednak dziękuję bardzo. Ja zrobię to po “nowoczesnemu”.

Dziś w dobie smartfonów – a nie oszukujmy się, nawet nasze babcie i dziadkowie świetnie sobie z nimi radzą. No może nie wszyscy, ale skoro rozwój nowoczesnych technologii może nam pomóc i znacząco ułatwić podróżowanie, to dlaczego mamy z nich nie skorzystać? W tym wpisie przedstawię darmowe aplikacje podróżnicze, które usprawnią wasze podróżnicze udręki. Jednocześnie życzę wam, by takowych było jak najmniej.

Topowe aplikacje dla podróżników

Wszystko co zawiera słowo top jest super (szczególnie w wyszukiwarkach takich jak google), więc umieszczam w podtytule.

Z większości wymienionych przeze mnie aplikacji podróżniczych da się korzystać offline. Nie musicie mieć wykupionego drogiego jak diabli pakietu roamingowego. Obędzie się też bez kupowania karty SIM, w kraju do którego pojedziecie. Oczywiście nie będzie tak w przypadku wszystkich apek.

Część z nich będzie jednak wymagała połączenia z internetem. Nie będzie to jednak zadanie specjalnie trudne w dobie hotspotów i darmowego Wi-Fi. Skorzystamy z nich w restauracjach, barach, hotelach, autokarach czy pociągach.

Osoby nie wyobrażające sobie podróżowania ani przez 5 minut bez bycia podłączonym do sieci mogą skorzystać ze wspomnianego roamingu, czy zdecydować się na zakup lokalnej karty SIM. Poniżej znajdziecie subiektywne zestawienie aplikacji do podróżowania

Maps.me

Absolutnie topowa, najlepsza aplikacja z mapami offline dla podróżnika. Wiem, że większość z was zna i uznaje tylko google maps, ale uwierzcie mi na słowo, że warto zainstalować właśnie maps.me. Za pomocą apki nie tylko traficie z punktu A do punktu B. Dzięki niej znajdziecie również pobliskie hotele, restauracje, bary i najważniejsze atrakcje. Link do aplikacji znajdziecie tutaj. Dostępna jest zarówno na androida jak i na iOS.

Aplikacje dla podróżników
Aplikacje dla podróżników – Maps.me

Przed wyjazdem należy koniecznie pobrać mapy offline. Można je też pobrać na lotnisku, ale chyba nie muszę wam mówić, jakimi prędkościami cechują się łącza Wi-Fi na lotniskach. Do wyboru macie tutaj pobranie mapy całego państwa bądź danego regionu, do którego akurat się udajecie. Mega plusem jest to, że mapy zajmują mniej pamięci w telefonie niż te od konkurenta, czyli google.

Tłumacz Google

Chyba najlepsza aplikacja dla osób, które nie władają biegle w wielu językach. Aplikacja ma wbudowany syntezator mowy dla większości języków. Co ważne, aplikacja zachowuje w swojej pamięci zwroty bądź zdania, które już przez nią sprawdzaliśmy, więc możemy po nie sięgnąć również będąc offline.

Ważne! Wyjeżdżając np. do krajów arabskich, bądź na Daleki Wschód ( Chiny, Japonia, Wietnam) możemy po prostu zrobić zdjęcie tekstu, a aplikacja sama wykryje język i upora się z tłumaczeniem. Zdarza się, że nie wszystko zostanie przetłumaczone w 100% poprawnie, ale lepszy rydz jak nic.

Aplikacje dla podróżników

izi.TRAVEL – Aplikacje dla podróżników

Na co komu papier skoro wystarczą słuchawki.

Z tą aplikacją dla podróżników możecie zapomnieć o wleczeniu ze sobą przewodników w formie papierowej. Apka oferuje mnóstwo audio wycieczek po ponad 900 miastach świata w kilku językach. Zdecydowana większość z nich jest bezpłatna. Wystarczy je tylko pobrać na swoje urządzenie, aby móc do nich wrócić, gdy nie będziecie mieli dostępu do internetu.

Aplikacje dla podróżników
Aplikacje dla podróżników – izi.TRAVEL

Revolut

No tak. Lepszy, a nawet i tańszy niż każdy bank. Nigdy więcej wygórowanych opłat bankowych i zawyżonych do granic niemożliwości kursów walut. Konto w Revolucie założycie w zaledwie kilka sekund i ekspresowo przelejecie na nie środki. Oprócz plastikowej karty Revolut do dyspozycji macie także wirtualną kartę płatniczą w telefonie, którą możecie płacić we wszystkich punktach i krajach, gdzie taka forma płatności jest akceptowana. Za pomocą aplikacji wymienicie natychmiastowo 28 walut po bardzo atrakcyjnym kursie a także dokonacie przelewów w dowolnej walucie.

Polskie ambasady konsulaty

Wiem, wiem. Każdy dostaje sms od swojego operatora z telefonem i adresem ambasady. Ta aplikacja oprócz danych ambasady bądź konsulatu, dostarczy wam informacje o wizach. Nieoceniona, szczególnie wtedy, gdy nie mieliście czasu przed podróżą, aby wszystko posprawdzać.

Aplikacje dla podróżników
Aplikacje dla podróżników

Aplikacje dla podróżnych to nieodzowna pomoc dla nas globtroterów. Nie tylko zaplanujemy trasę, lecz odnajdziemy drogę do hotelu, gdy np. się zgubiliśmy. Ponadto wymienimy waluty, sprawdzimy dane ambasady czy nawet zapłacimy za zakupy, a nawet wypłacimy pieniądze, bez ponoszenia horrendalnych kosztów. Jednym słowem, same plusy.

Zastanawiacie się może jak upolować tanie bilety lotnicze? Jeśli tak, to zapraszam tutaj.

A wy jakie aplikacje możecie polecić? Podzielcie się nimi w komentarzach 🙂 Po więcej praktycznych porad dotyczących podróżowania i inspiracji zapraszam na stronę główną: blog podróżniczy.

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.