Jak kupić tanie bilety – 10 niezawodnych sposobów

Napisał Stanley
0 Komentarz 9 minut czytania

Za pewne już nie raz zastanawiałeś się jak oni wszyscy to robią. Ciągle słyszysz, bądź czytasz, że ktoś poleciał do Wenecji, Szwecji, Izraela bądź jeszcze dalej płacąc 78 zł a nawet i mniej? Niemożliwe!? Wręcz przeciwnie. Jestem tego najlepszym przykładem. Tylko w zeszłym roku odwiedziłem łącznie 13 państw. Co za tym idzie kupiłem 12 biletów lotniczych i już teraz mogę Ci powiedzieć, że znaczna ich część oscylowała właśnie w granicach do 100 zł za lot w obie strony. Tanie bilety lotnicze.Jak stać się ich szczęśliwym posiadaczem? Poniżej znajdziesz 10 wskazówek.

Nie ograniczaj się do jednej destynacji

Ważne, aby Twoja lista „must see” nie ograniczała się tylko do jednego kraju. Zrób listę z miejscami, które w najbliższym czasie będziesz chciał odwiedzić. Najlepiej z perspektywą dłuższą niż rok. Im więcej opcji do wyboru, tym większe szanse na tańszy bilet do któregoś z nich.

Tanie bilety lotnicze = Bądź elastyczny

Jeśli jesteś osobą, która już na rok przed wyjazdem chce mieć wszystko pozałatwiane łączenie z biletami, noclegami i szczegółowym planem zwiedzania atrakcji co do godziny, to nie mam zbyt dobrych wiadomości dla Ciebie.

Ceny biletów potrafią zamieniać się z godziny na godzinę i są to często wahania w wysokości nawet kilkuset złotych. Do tego dochodzi fakt, że terminy takich lotów nie są zbyt odległe. Często jest to kwestia tygodnia bądź dwóch. Jeśli masz rewelacyjnego szefa to na pewno nie będzie stawał na Twojej drodze do podróżniczego szczęścia.

Najtaniej jest … – Jak tanio kupić bilety lotnicze?

Wbrew pozorom najtańsze bilety kupisz od października do listopada, bądź od stycznia do nawet i kwietnia. Najdroższe ceny biletów są w okresie wakacyjnym. Mam nadzieję, że w lipcu i sierpniu będziesz wchodził na strony przewoźników tylko po to, żeby współczuć tym, którzy sporo przepłacili. Pamiętaj też, że ceny biletów są zdecydowanie wyższe w weekendy, gdyż większość osób właśnie wtedy ma najwięcej czasu na pozałatwianie swoich spraw.

Opcja dla ciebie, jeśli nie idziesz wcześnie spać

Jeśli nie należysz do tych osób, które grzecznie idą spać tuż po 22-ej jak ja to możesz spokojnie w przerwie na reklamę, gdy oglądasz jakiś film posprawdzać ceny biletów. Większość nowych promocji umieszczana jest w systemach w późnych godzinach wieczornych, więc czasem warto tam zajrzeć. Nic nie tracisz, a możesz jedynie zyskać.

Media społecznościowe

Obserwuj profile firm, które na co dzień trudnią się wyszukiwaniem tanich lotów, jak np. Fly4Free czy Mleczne Podróże. Takie profile umieszczają na bieżąco informacje odnośnie najtańszych biletów do całkiem sporej grupy ciekawych destynacji. Na uwadze trzeba mieć, że decyzję odnośnie wylotu trzeba podjąć praktycznie natychmiast, gdyż ilość takich biletów jest bardzo ograniczona.

Loty w mniej popularne dni tygodnia

Często zdarza się, że bilety są zdecydowanie tańsze przy wylotach w takie dni jak: wtorek, środa i czwartek. Czasem właśnie lepiej jest poświecić 1bądź 2 dni urlopu i kupić bilet z wylotem właśnie w środku tygodnia.

tanie bilety lotnicze
tanie bilety lotnicze

Porównywarki lotów – Jak tanio kupić bilety lotnicze?

Zaprzyjaźnij się z porównywarkami lotów, które stnowią furtkę do tanich biletów lotniczych. Nigdy nie ograniczaj się do sprawdzenia cen tylko w  jednej z nich. Możesz skorzystać z takich wyszukiwarek jak np.:  www.skyscanner.pl , www.momondo.pl , www.ebookers.com , www.kayak.pl bądź www.fru.pl .

Polub przesiadki – Tanie bilety na samolot

Lot z przesiadką i to niemal 20 godzinną w innym kraju? Pewnie, że tak. Nie dość, że zapłacisz za taki lot taniej to jeszcze wyskoczysz na miasto by trochę pozwiedzać. Jak dla mnie opcja bardzo pożądana.

Wracaj inną linią niż przyleciałeś

Jeśli wybierzesz lot tam i z powrotem tą samą linią to na pewno zapłacisz znacznie więcej. Wystarczy, że kupisz bilet u konkurencji i od razu jesteś bogatszy o kilkadziesiąt a nawet czasem kilkaset złotych. Ta zasada niestety nie działa zbyt dobrze w szczycie sezonu, gdyż w tym okresie linie lotnicze nastawione są na maksymalizację zysków, a co za tym idzie ceny są tak czy siak horrendalnie wysokie.

Wytrwałość popłaca

Szukaj biletów z dużym wyprzedzeniem i zamiast kupować je od razu poświęć troszkę czasu na obserwacje trendów cenowych. Do tego sprawdzaj je dość często. Nawet do kilku razy na dzień. Szybko zauważysz, że ceny raz spadają a raz idą w górę. Po pewnym czasie będziesz mniej więcej wiedział o jaką kwotę dana linia lotnicza jest skora obniżyć cenę.

Gdy odczekasz parę dni, bądź tygodni to prawdopodobnie uda Ci się kupić bilet w znacznie niższej cenie. Jeśli będziesz jednak zwlekał zbyt długo, to istnieje ryzyko niepowodzenia. No ale jak to mówią: „no risk, no fun”.

Zgubiony paszport? Dowiedz się jakie kroki należy podjąć gdy straciłeś dokumenty w UE bądź poza nią.

Jak widzisz troszkę sprytu i determinacji potrafi spełnić marzenia o niedrogim podróżowaniu, dlatego życzę Ci jak najtańszych lotów przez cały rok 🙂 Spodobał Ci się post? Jeśli tak, to polub go bądź udostępnij 🙂 Przyciski znajdziesz poniżej

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.