Gardens by the Bay – Co zobaczyć w Gardens by the Bay?

Napisał Stanley
0 Komentarz 13 minut czytania

Gardens by the Bay – to urzekające miejsce, którego nie można przegapić podczas pobytu w Singapurze. Na myśl o Singapurze zapewne nie jednemu z nas jawi się w głowie obraz bardzo nowoczesnego a być może nawet i futurystycznego miasta, w którym dominują drapacze chmur. Częściowo jest to prawda, lecz Singapur to nie Dubaj, gdzie nie ma praktycznie zieleni. Miasto Lwa zielenią stoi. Najlepszym na to przykładem jest bardzo nowoczesna oaza zieleni zwana Gardens by the Bay. Te niesamowite ogrody to swoiste inżynieryjne dzieło sztuki, które przyciąga fanów przyrody oraz osoby, które chciałyby troszeczkę odpocząć od zgiełku miasta. Od razu podpowiadam, że nie sposób się tutaj nudzić. A co dokładnie mam na myśli, dowiesz się z dalszej części  tego wpisu.

Ogrody Gardens by the Bay to miejsce, w którym z żadnej strony nie wieje nudą. Oczywiście jeśli nie należysz do grona osób, którym choćby nie wiem co, to nie dogodzisz. Na miejscu znajdziesz sporo ciekawych atrakcji, które na pewno na długo zapamiętasz.

To sztandarowe i spektakularne przedstawienie świetlne, które każdego wieczoru gromadzi sporą widownię z całego świata. Ten świetlny spektakl zwany Garden Rhapsody sprawia, że cały kompleks ogrodowy budzi się do życia. Wszystko to za pomocą połączenia tańczących świateł, które oświetlają okoliczne *super drzewa (supertrees) oraz ich korony tworząc w powietrzu niezwykle efektowne wzory, a to wszystko w rytm muzyki.

Spektakl odbywa się codziennie po zachodzie słońca i trwa 15 minut. Najlepszym miejscem do podziwiania Garden Rhapsody to obszar wokół Supertree Groove, gdzie można spokojnie usiąść na murkach umieszczonych wokół super drzew bądź na pobliskich schodach. Mimo iż bywa tu naprawdę tłoczno, to wystarczy przybyć na miejsce na 15- 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Gardens by the Bay

Godziny pokazów świetlnych Garden Rhapsody:

 • poniedziałek – niedziela: od 19:45 do 20:00 oraz od 20:45 do 21:00

Koszt: Gratis.

* Supertrees (super drzewa) – metalowe konstrukcje o różnej wysokości. Przeciętnie mają wysokość 25 metrów, a największe z nich 50 metrów. Każda z metalowych konstrukcji posiada komory, w których umieszcza się różnoraką roślinność, która stwarza wrażenie, jakby cała konstrukcja była w naturalny sposób porośnięta roślinnością. Supertrees pełnią także funkcję kolektorów deszczu. Dodatkowo wyposażono je w panele słoneczne, dzięki którym możliwe jest oglądanie spektaklu świetlnego, jakim jest Garden Rhapsody.

Gardens by the Bay
Gardens by the Bay

To najwyższa konstrukcja na terenie całego kompleksu ogrodów, skąd można podziwiać niesamowite widoki na otaczający ją krajobraz Singapuru. Obserwatorium znajduje się na najwyższym super drzewie o wysokości około 50 metrów, co odpowiada wysokości 16-pietrowego bloku. To zdecydowanie doskonałe miejsce do cieszenia się wspaniałymi widokami na miasto, Cieśninę Singapurską i okoliczne tereny widziane z unikalnej perspektywy.

Ceny biletów i godziny otwarcia:

 • Dorośli 14 SGD – około 42 PLN
 • Dzieci w wieku od 3 do 12 lat – 10 SGD – około 29 PLN
 • Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o 20:30.

Bilety zakupisz online: Bilety do Supertree Observatory bądź  na miejscu w kasie.

OCBC Skyway to mierząca 128 metrów kładka powietrzna, która łączy Supertrees (super drzewa). Kładka znajduje się na wysokości 22 metrów i oferuje widoki na Gardens by the Bay oraz okoliczny hotel Marina Bay Sands (najniższa cena za dobę w tym 5 gwiazdkowym hotelu wynosi około 2000 PLN). Niestety pobyt na kładce jest limitowany i prosi się zwiedzających, aby nie zostawali na niej dłużej niż 15 minut. Mimo wszystko warto tutaj zajrzeć.

Ceny biletów i godziny otwarcia:

 • Dorośli 14 SGD – około 95 PLN
 • Dzieci w wieku od 3 do 12 lat – 18 SGD – około 54 PLN
 • Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o 20:30.

Bilety zakupisz online: Bilety na OCBC Skyway bądź  na miejscu w kasie.

Gardens by the Bay
Gardens by the Bay

To szklarnia, w której  podziwiać można ogromną ilość różnorodnych roślin z całego świata. Znajdziemy tutaj kwiaty, krzewy, drzewa oraz kaktusy. We wnętrzu szklarni panuje kontrolowany klimat, co stwarza idealne warunki do zobaczenia roślinności o różnorodnych warunkach klimatycznych, takich jak sawanny, lasy deszczowe czy pustynie. Szklarnia zachwyca nie tylko roślinnością, lecz także swoim unikatowym designem. Najlepiej prezentuje się oczywiście po zmroku, gdy jest podświetlona.

Warto wiedzieć. W sprzedaży dostępne są tylko bilety łączone. Po zakupie takiego biletu będziemy mogli zobaczyć obie szklarnie: Flower Dome i Cloud Forest.

Ceny biletów i godziny otwarcia:

 • Dorośli 32 SGD – około 42 PLN
 • Dzieci w wieku od 3 do 12 lat – 18 SGD – około 29 PLN
 • Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o 20:30.

Bilety zakupisz online: Bilety do Flower Dome i Cloud Forest bądź  na miejscu w kasie.

Gardens by the Bay

To sąsiadująca z Flower Dome monumentalna szklarnia, w której wnętrzu odtworzono naturalne środowisko górskiego lasu deszczowego. We wnętrzu szklarni znajduje się jeden z największych na świecie krytych wodospadów oraz bogactwo roślinności z różnych zakątków świata. Chętnych do odwiedzenia tego miejsca nie brakuje, a wrażenia z wizyty są niezapomniane. Oprócz różnorodnej roślinności Cloud Forest oferuje również edukacyjne wystawy i prezentacje, które podnoszą świadomość ekologiczną zwiedzających.

Cloud Forest
Gardens by the Bay
Gardens by the Bay

To kolejna z urzekających atrakcji w Gardens by the Bay. Odwiedzający mogą tutaj podziwiać kompozycje kwiatowe, które łączą w sobie efekty świetlne i dźwiękowe.  Jest to wspaniałe miejsce dla miłośników kwiatów i kreatywnych kompozycji kwiatowych.

Ceny biletów i godziny otwarcia:

 • Dorośli 20 SGD – około 59 PLN
 • Dzieci w wieku od 3 do 12 lat – 12 SGD – około 35 PLN
 • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku od 10:00 do 19:00, ostatnie wejście o 18:30, natomiast w soboty i niedziele od 10:00 do 20:00, ostatnie wejście o 19:30.

Bilety zakupisz online: Bilety na Floral Fantasy bądź  na miejscu w kasie.

A może z Singapuru wybierasz się do Tajlandii? Jeśli tak, to rozważ koniecznie odwiedzenie tych fantastycznych miejsc na Phuket.

Jeśli szukasz więcej podróżniczych inspiracji to zapraszam na stronę główną mojego bloga podróżniczego. Możesz także także wybrać jedną z kategorii, w której znajdziesz ciekawe artykuły. Europa, Afryka, Azja, Polska, Porady. Dodatkowo zachęcam Cię do zaobserwowania mnie na Instagramie i Facebooku.

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.