Gdynia atrakcje. TOP 10 – Co warto zobaczyć w Gdyni?

Napisał Stanley
0 Komentarz 16 minut czytania

Gdynia to chętnie odwiedzane miasto z bogatą tradycją i historią. Niegdyś była niewielką wsią rybacką, dziś jest nazywana miastem morza i marzeń. Piaszczyste plaże, liczne lasy i szum fal zachęcają do odwiedzenia tego kurortu. Gdynia słynie z modernistycznej architektury pochodzącej z okresu międzywojennego. Jest także gospodarzem licznych imprez kulturowych. Oblicze miasta zmienia się z roku na rok. Powstają nowe atrakcje zarówno dla starszych jak i młodszych. Jeśli wybierasz się do Gdyni na weekend bądź choćby na jeden dzień to ten wpis: Gdynia atrakcje, jest dla Ciebie. Od razu podpowiem, że plaża to nie wszystko, co powinno Cię zainteresować w tym mieście.

Niemalże każde miasto ma reprezentacyjną ulicę, która stanowi jego swoistą wizytówkę. Taką właśnie wizytówką Gdyni jest Skwer Kościuszki. Ten nadmorski bulwar rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulicy 10 lutego i Świętojańskiej a kończy na Molo Południowym. Znajdziesz tutaj najbardziej znane atrakcje Gdyni takie jak: Dar Pomorza, okręt ORP Błyskawica oraz akwarium. Poza wymienionymi wcześniej atrakcjami na skwerze znajdziesz również pomniki, restauracje oraz fontannę, która stała się symbolem Gdyni.

Gdynia atrakcje
Gdynia atrakcje
Gdynia fontanna

Dar Pomorza zwany także Białą Damą to jedna z ciekawszych atrakcji Gdyni. Ten trójmasztowy żaglowiec był niegdyś okrętem Polskiej Marynarki Handlowej. Dziś pełni rolę muzeum. Na jego pokładzie zobaczysz m.in., jak żyli i uczyli się kadeci oraz będziesz móc podziwiać zbiór modeli statków. Statek cumuje przy gdyńskim Nabrzeżu Pomorskim. Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć około 40 minut. Bilety wstępu na Dar Pomorza można zakupić w kasie biletowej przy statku, która jest otwarta od wtorku do niedzieli, w godzinach od 11:00 do15:00 oraz w automacie usytuowanym przy wejściu na statek.

Ceny biletów:

 • normlany – 25 PLN
 • ulgowy – 15 PLN
 • rodzinny ( 2 dorosłych +3 dzieci) – 70 PLN
 • opiekun / pilot grupy – 1 PLN

Możesz też kupić karnet, który uprawnia do wejścia na ORP Błyskawica, statek-muzeum Dar Pomorza i akwarium gdyńskiego. Karnet normalny kosztuje 47 PLN, a ulgowy 35 PLN.

Więcej informacji dotyczących godzin zwiedzania i cen znajdziesz na stronie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Statek-muzeum Dar Pomorza

Statek-muzeum ORP Błyskawica to zasłużony niszczyciel, który służył w Marynarce Wojennej podczas II wojny światowej. ORP Błyskawica brał udział w wielu operacjach bojowych na Atlantyku, Morzu Śródziemnym i Północnym. Można zwać go także szczęściarzem, gdyż mimo iż był atakowany przez samoloty, łodzie podwodne i torpedy, to nigdy nie został poważnie uszkodzony.

ORP Błyskawica jest otwarty dla zwiedzających od wtorku do niedzieli, w godzinach od 11:00 do 15:00. Bilety na ORP Błyskawica są sprzedawane do 30 minut przed zamknięciem muzeum. Jeśli chodzi o czas zwiedzania, to wynosi on około 40 minut.

Ceny biletów:

 • normlany – 30 PLN
 • ulgowy – 19 PLN
ORP Błyskawica

Akwarium to znakomite miejsce na spędzenie czasu z rodziną lub przyjaciółmi, zwłaszcza gdy pogoda średnio dopisze. W akwarium znajduje się ponad 1500 egzotycznych zwierząt z najróżniejszych zakątków świata. Na miejscu będziesz mieć możliwość zobaczenia m.in. rekinów, krokodyli, żółwi, meduz, piranii czy płaszczek. W akwarium znajduje się również rafa koralowa, która jest jednym z najpiękniejszych bogatych w różnorodne formy życia środowisk na ziemi.

Ceny biletów:

 • normlany – 30 PLN
 • ulgowy – 19 PLN

Akwarium gdyńskie jest otwarte od wtorku do niedzieli, w godzinach od 11:00 do 15:00. Na zwiedzanie trzeba będzie przeznaczyć 70-90 minut.

Więcej informacji na temat godzin zwiedzania i cen biletów znajdziesz na stronie Akwarium Gdyńskiego.

Akwarium Gdyńskie
Akwarium Gdyńskie

Punkt widokowy na Kamiennej Górze to jedno z najciekawszych miejsc w Gdyni. Z wysokości 52 metrów n.p.m.  można podziwiać piękny widok na panoramę miasta, port i Zatokę Gdańską. Na Kamienną Górę dotrzesz na dwa sposoby. Pierwszy to wejście po schodach a drugi to wjazd darmową kolejką linowo-terenową dostosowaną do osób starszych i niepełnosprawnych.

Na szczycie punktu widokowego usytuowano krzyż, a dookoła kamiennej góry znajdują się tereny zielone, które na pewno zaciekawią miłośników natury. Relaksujący spacer wytyczonymi ścieżkami na pewno pozwoli odetchnąć na chwilę od zgiełku miasta.

Kamienna Góra

Muzeum zostało otwarte w 2007 roku. Powstało w nowoczesnym budynku z jasnego piaskowca, który bryłą przypomina statek. Na przestrzeni kilkunastu lat naukowcom i licznym pasjonatom  udało się zgromadzić kilkadziesiąt tysięcy historycznych obiektów.

Znajdziesz tutaj m.in. pocztówki, fotografie, dokumenty z życia społecznego, mapy, plakaty, a także liczne dzieła sztuki. Wszystko to stanowi  nieodzowne źródło wiedzy na temat przeszłości i teraźniejszości miasta. Muzeum nie bez powodu napawa dumą mieszkańców Gdyni.

Muzeum można zwiedzać od wtorku do niedzieli. Godziny otwarcia różnią w zależności od dnia tygodnia:

 • wtorek, środa i czwartek – 10:00 do 18:00
 • piątek – 12:00 do 20:00
 • sobota i niedziela – 10:00 do 17:00

Ceny biletów:

normlany – 15 PLN

ulgowy – 7 PLN

rodzinny ( 2 dorosłych +3 dzieci) – 40 PLN

Bezpłatne wejście w każdy wtorek.

Muzeum Miasta Gdynia

Kolejną wartą odwiedzenia atrakcją jest Muzeum Emigracji w Gdyni. Poznasz tutaj historie losów Polaków, którzy opuścili swoją ojczyznę w poszukiwaniu wolności i lepszego życia za granicą Polski. W muzeum zobaczysz wystawę stałą, która przedstawia różne przyczyny oraz epoki emigracji. W muzeum odbywają się także wystawy czasowe i wydarzenia kulturalne związane z tematyką emigracji. Więcej informacji znajdziesz na stronie Muzeum Emigracji.

Przewidywany czas zwiedzania wystawy stałej to 1,5 – 2 godzin. Muzeum można zwiedzać od wtorku do niedzieli.

 • wtorek – 12:00 do 20:00
 • środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela – 10:00 do 18:00

Ceny biletów:

 • normalny – 18 PLN
 • ulgowy – 13 PLN
 • rodzinny – 50 PLN ( 2 os. Dorosłe + maksymalnie 4 dzieci w  wieku 7-18 lat)

Bezpłatne wejście w środę (bezpłatne bilety należy odebrać w kasie).

Muzeum Emigracji w Gdyni
 

To wyjątkowe miejsca powinno znaleźć się na liście atrakcji, które należy  niezaprzeczalnie zobaczyć podczas wyjazdu do Gdyni. Piękno natury i bogactwo przyrody zachwyca tutaj o każdej porze roku.

Kępa Redłowska to rezerwat przyrody o powierzchni 121,91 ha. Znajdziesz tutaj naturalne lasy bukowe oraz charakterystyczne rośliny takie jak np. rokitnik zwyczajny, wawrzynek wilczełyko czy chociażby bluszcz pospolity. Spacer ścieżkami przyrodniczymi wiosną i jesienią to moim zdaniem najlepsza pora, by w pełni chłonąć piękno otaczającej nas natury.

Kępa Redłowska
Kępa Redłowska

Klif Orłowski to imponujące nadmorskie urwisko.  Wznosi się ono na około 40 metrów n.p.m. i rozciąga na odcinku 650 metrów. Klif zmienia rok do roku swoje oblicze. Mianowicie na wskutek abrazji ( proces niszczenia brzegu przez fale morskie ) klif traci każdego roku 1 metr swojej ściany.

Zapewne zastanawiasz się, czy można temu naturalnemu procesowi jakoś przeciwdziałać? Niestety ingerencja człowieka nie jest możliwa, gdyż Klif Orłowski znajduje się na terenie parku krajobrazowego i nie zezwalają na to przepisy.

Na klif można wejść z plaży Gdynia Orłowo. Należy kierować się najpierw z plaży w stronę Kępy Redłowskiej. Potem podążać schodkami w górę kierując się cały czas szlakiem żółtym. Należy uważać i nie podchodzić zbyt blisko krawędzi klifu, gdyż może się on w każdej chwili osunąć.

Gdynia atrakcje - Klif Orłowski

To jedno z najpopularniejszych obok Klifu Orłowskiego i Kempy Redłowskiej miejsce widokowe Gdynian. Ze 180-metrowego molo można podziwiać piękną panoramę Zatoki Gdańskiej oraz pobliski Klif Orłowski.

Wstęp na molo jest bezpłatny przez cały rok dla zwiedzających. Jest to także idealne miejsce na rodzinny spacer czy nawet na randkę. Szczególnie warto obejrzeć tutaj zachód słońca. Promienie przepięknie oświetlające pobliski Klif Orłowski na pewno na długo zapadną Ci w pamięć.

Molo Gdynia
Molo Orłowo

Jeśli spodobał Ci się wpis, to zachęcam do udostępnienia go. Zapraszam również do obserwowania mojego profilu na Instagramie i Facebooku. Do usłyszenia i udanego zwiedzania Gdyni! A może chcesz polecić jakąś nieoczywistą atrakcję w Gdyni? Jeśli tak, to podziel się nią ze mną w komentarzu.

Jeśli szukasz więcej podróżniczych inspiracji to zapraszam na stronę główną mojego bloga podróżniczego. Możesz także także wybrać jedną z kategorii, w której znajdziesz ciekawe artykuły. Europa, Afryka, Azja, Polska, Porady. Dodatkowo zachęcam Cię do zaobserwowania mnie na Instagramie i Facebooku.

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.