Ogród świateł w Krakowie 2023 – Smerfy – Jak dojechać, kiedy zwiedzać?

Napisał Stanley
0 Komentarz 9 minut czytania

Ogród świateł w Krakowie – nieważne czy chcesz zanurzyć się w otchłań bajkowej krainy, zrobić ładne zdjęcia, spędzić ciekawie czas z dziećmi czy ukochaną osobą. Ten ogród zapewni Ci sporą dozę magii i niezapomnianych wspomnień. Z roku na rok pojawia się on w innej odsłonie. W poprzednich latach mogliśmy tutaj przenieść się w świat Piotrusia Pana, Królewny Śnieżki czy Alicji w krainie czarów. W tym roku przyszedł czas na kultowe Smerfy. Ponad 30 instalacji świetlnych zapewni Ci bajkową scenerię oraz radosną atmosferę. Na miejscu znajdziesz także strefę gastronomiczną z przekąskami oraz ciepłymi napojami. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztują bilety, jak możesz dojechać do Ogrodu świateł i jak wyglądają niektóre atrakcje, to ten wpis jest dla Ciebie. 

ogrod swiatel smerfy

Jak kupić bilety do Ogrodu Świateł w Krakowie?

Bilety na wystawę Smerfy można kupić w kasie na miejscu lub przez Internet na stronie: Garden of Lights.

Pamiętaj, że ostatnie bilety można kupić na godzinę przed zamknięciem ekspozycji.

Cennik biletów – Ogród Świateł wystawa Smerfy

Bilety od piątku do niedzieli

  • normalny 44 PLN
  • ulgowy 39 PLN
  • dziecięcy – do 100 cm wzrostu – 1 PLN

Bilety od poniedziałku do czwartku

  • normalny 36 PLN
  • ulgowy 33 PLN
  • dziecięcy – do 100 cm wzrostu – 1 PLN
Informacja
W sprzedaży dostępny jest także bilet sezonowy. Upoważnia on do wstępu w dowolnym dniu i o dowolnej godzinie przez cały czas trwania wystawy. Ceny: normalny 79 PLN, ulgowy 59 PLN oraz dziecięcy ( dziecko do 100 cm wzrostu) 1 PLN.

Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12. roku życia, osobom powyżej 60. roku życia, osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunowi.

Jak długo można zwiedzać Ogród Świateł w Krakowie?

Ogród Świateł w Krakowie otwarty jest w dniach od 27.10.2023 – 03.03.2024 roku. Ogród można zwiedzać w danym dniu aż do zamknięcia wystawy. Nie ma limitów czasowych.

Jakie są godziny otwarcia Ogrodu Świateł w Krakowie?

Godziny otwarcia wystawy „Smerfy” Garden of Lights Kraków są następujące:

11.11.2023-28.01.2024

  • Poniedziałek–Piątek: ogród: 16.00-20.00
  • Sobota, Niedziela, Święta: ogród: 16.00-21.00

29.01.2024-03.03.2024

  • Poniedziałek–Piątek: ogród: 17.00-20.00
  • Sobota, Niedziela, Święta: ogród: 16.00-21.00

Jak dojechać do Ogrodu Świateł w Krakowie?

Wystawa Smerfy jest zlokalizowana w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema, przy Alei Pokoju 68. Dojazd komunikacją miejską, liniami tramwajowymi nr 1, 14, 22, do przystanku M1 Aleja Pokoju, następnie należy przejść przez ulicę w stronę Parku Lotników. Miejsce wystawy jest bardzo dobrze widoczne już z przystanku, więc obędzie się bez błądzenia.

Osoby podróżujące samochodem, mogą skorzystać z darmowego parkingu Centrum Handlowego M1. Parking jest dostępny także w niedziele niehandlowe.

Co zobaczysz na wystawie Smefry w Ogrodzie Świateł w Krakowie?

Jak zapewne pamiętasz z młodszych lat, w zaczarowanym lesie działo się wiele. Tutaj też nie będzie powodów do nudy. Wieczorny spacer po wiosce smerfów oświetlonej milionami świateł będzie na pewno ciekawym przeżyciem.  W związku z tym, że motywem tegorocznej wystawy jest ekologia i zrównoważony rozwój to wystawa dostarczy Ci wiedzy na temat, jak oddziaływać w codziennym życiu na dobro planety matki.  

Podczas spaceru podejrzysz, jak wygląda codzienne życie smerfów, spotkasz oko w oko min. Papę Smerfa, Gargamela, Smerfetkę czy Klakiera. Przejdziesz przez oświetlone tunele kwiatowe, zobaczysz z bliska łąkę świateł, Smerfną farmę oraz wioskę smerfów.

Podsumowanie

Ogród Świateł w Krakowie to świetna okazja, by spędzić odrobinę czasu z rodziną. Jest to także fajne miejsce na randkę czy naukę fotografii nocnej. Z poprzednich lat, wiem, że najlepiej wystawę zwiedza się zaraz po zapadnięciu zmroku oraz, gdy na ziemi leży, chociaż odrobina białego puchu. Zdaję sobie również sprawę, że dla niektórych osób może taka wystawa wydawać się dziecinna i nieciekawa. Oczywiście masz prawo tak myśleć. Jeśli chodzi o mnie, to wystawa bardzo mi się podobała. Najmniej niestety podobały mi się ceny biletów wstępu, które w tym roku poszybowały zbyt wysoko w górę.

Jeśli spodobał Ci się wpis, to zachęcam do udostępnienia go. Zapraszam również do obserwowania mojego profilu na Instagramie i Facebooku. Do usłyszenia i smerfnej zabawy!

A może chcesz zobaczyć jak prezentowała się Alicja w Krainie czarów w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema? Jeśli Toja odpowiedz jest twierdząca, to obejrzysz ją tutaj: Ogród Świateł Kraków – Czy Alicja w Krainie Czarów potrafi zaskoczyć?

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.