Ogród Świateł Kraków – Czy Alicja w Krainie Czarów potrafi zaskoczyć?

Napisał Stanley
0 Komentarz 10 minut czytania

Jest takie miejsce w Krakowie, w którym przeniesiecie się do ekscytującej baśniowej krainy.Każdy z nas ma w sobie trochę z dziecka i na pewno kiedyś marzyliście, aby teleportować się do magicznego świata znanego wam z baśni a nawet jeśli twierdzicie, że nie to i tak wam nie uwierzę. Dziś to marzenie może się spełnić za sprawą multimedialnej instalacji, która pojawiła w mieście Królów Polskich. Ogród świateł Kraków – Alicja w Krainie Czarów to największy pokaz świetlny w naszym kraju zlokalizowany w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema w Parku Lotników Polskich. Chodźcie ze mną. Przekroczmy tajemną bramę, pochodzimy po wystawie wśród podświetlonych drzew oraz poznamy bohaterów Alicji w Krainie Czarów z bliska.

Ogród świateł Kraków – Dostępne atrakcje

Już przekraczając tajemną bramę poczujecie się jak mała Alicja a to za sprawą ogromnych rozmiarów rozmieszczonych tam figur. Wszystkie są podświetlone i towarzyszą im dźwięki muzyki, które dostarczą wam niezwykłych wrażeń.

P101 4398

Podążając wyznaczonymi ścieżkami poznacie nie tylko mieszkańców Krainy Czarów, lecz będziecie także mogli zajrzeć do Króliczej Nory. Ponadto pohasacie po dwóch dostępnych labiryntach, zobaczycie Zmyśloną Łąkę oraz napotkacie na Pana Gąsienicę. Przemierzycie także Tęczową Aleję, odwiedzicie zamek Królowej Kier oraz weźmiecie udział w Szalonym Podwieczorku. Wszystko to na powierzchni 6 hektarów. Musicie przyznać, iż brzmi to zachęcająco?

Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów
Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów

Ogród świateł Kraków – pokaz laserów

Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji, podświetlonych na czerwono, biało i niebiesko drzew, multimedialnych choinek zobaczycie tutaj także pokaz laserów. Pokazy te odbywają się codziennie co 30 minut od godziny 16:45 i trwają każdorazowo 5 minut. Gorąco zachęcam was do zobaczenia tego widowiska, które niesłychanie współgra z podkładem muzycznym.

Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów
P1014228

Godziny otwarcia: Ogród świateł Kraków otwarty jest codziennie w godzinach od 16:00 – 21:00. Ostatnie wejście o 20:00.

Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów
P1014301

Cennik biletów – Ogród Świateł Kraków

Ceny biletów różnią się między sobą w zależności od dnia tygodnia:

Bilety od piątku do niedzieli

  • normalny 29 PLN
  • ulgowy 24 PLN
  • rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub jedna osoba dorosła i 3 dzieci) – 95 PLN
  • dziecięcy – do 36 miesiąca życia (3 lata) – 1 PLN

Bilety od poniedziałku do czwartku

  • normalny 24 PLN
  • ulgowy 19 PLN
  • rodzinny (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub jedna osoba dorosła i 3 dzieci) – 75 PLN
  • dziecięcy do 36 miesiąca życia (3 lata) – 1 PLN

Kasy czynne są wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. ⚠️ Natomiast w soboty i niedziele kasy są nieczynne. Aby uniknąć stania w kolejkach polecam wam zakup biletów online tutaj: link. Biletów zakupionych przez internet nie trzeba drukować, lecz wystarczy okazać na urządzeniu mobilnym.

Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów

Lokalizacja Ogrodu Świateł

Wejście do Ogrodu Doświadczeń znajduje się od strony Alei Pokoju naprzeciw Centrum Handlowego M1. Dokładny adres: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Aleja Pokoju 68.

⚠️Ogród Świateł to wystawa czasowa, która będzie czynna do 28 lutego 2021 roku. Sam czas zwiedzania w całkiem powolnym tempie zajmie wam 45 – 60 minut. Na terenie kompleksu znajduje się także zaplecze gastronomiczne (można ogrzać się przy kawie, herbacie bądź coś przekąsić).

Kiedy najlepiej zwiedzać Ogród Świateł?

Do Ogrodu Świateł najlepiej udać się w tygodniu (poniedziałek – czwartek). Wtedy nie tylko jest mniejsza frekwencja niż w weekendy, lecz także zakupimy w tych dniach tańsze bilety. Jeśli zależy nam na jak najmniejszej liczbie zwiedzających to powinniśmy się tam udać około godziny 19.30. Należy pamiętać jednak o tym, że ostatnie wejście na wystawę możliwe jest o 20:00.

Ogród Świateł Kraków - Alicja w Krainie Czarów

Osobiście uważam, że Alicja w Krainie Czarów jest wystawą, która potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć. Całość bardzo mi się podobała i uważam, że jest jak najbardziej godna waszej uwagi. Podświetlone postacie oraz drzewa prezentowały się przy dźwiękach muzyki niesamowicie. Ogromnym atutem jest fakt, że powstała ona na wolnym powietrzu, co może zniwelować strach przed zarażeniem się koronawirusem.

Jak wam się podoba? Byliście już w Krainie Czarów czy dopiero się wybieracie? A może bardziej niż Ogród Świateł przypadnie wam do gustu małopolskie Zalipie?

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.