Fotorelacja z Lizbony – Jak prezentuje się stolica Portugalii?

Napisał Stanley
0 Komentarz 20 minut czytania

Kiedy po raz pierwszy odwiedziłem stolicę Portugalii, to lało jak z cebra. Wyobrażacie sobie mój zachwyt, gdy strugi wody spływały z całym impetem prosto w moje nieszczęsne trampki? Wtedy też fotorelacja z Lizbony nie ukazała się, gdyż po prostu nie prowadziłem żadnego bloga.

Jeszcze jakieś dwa lata temu byłem kompletnym laikiem jeśli chodzi o podróże. Nie miałem aż tyle doświadczenia w planowaniu zwiedzania a już na pewno nie sprawdzałem jaka będzie pogoda. W nagrodę musiałem sporo się nachodzić, żeby kupić parasol, bo akurat trafiłem na miesiąc deszczowy.

Nie zraziło mnie to jednak do Portugalii, a wręcz przeciwnie sprawiło, że postanowiłem odwiedzić ten kraj po raz kolejny. Tym razem padło na koniec września a nie jak wcześniej na koniec lutego. Piękna pogoda utrzymywała się przez cały pobyt w Lizbonie. To dobrze, bo bardziej wolę błękit nieba niż szarówkę i płacz aniołów. Ale dość tego gadania, bo Fotorelacja z Lizbony czeka już na was.

Fotorelacja z Lizbony

Telecabine to kolejka linowa typu gondolowego oddana do użytku w 1998 i stanowi największą atrakcję dzielnicy Oriente. Oczywiście stwierdziłem, ze takiej atrakcji nie mogę sobie odmówić. Jeszcze dodam, że tuż obok kolejki znajdziemy Oceanarium, w którym żyje przeszło 25 tysięcy stworzeń z całego świata, dlatego będąc już na miejscu warto połączyć te dwie atrakcje.?

Miradouro da Graca – doskonale wiecie, że jestem zagorzałym fanem rozmaitych punktów widokowych, a jak za pewne już się domyślacie to Lizbona z takowych słynie. W Portugalii nazywają się one: miradouros i jest ich całkiem sporo. Ten akurat zapewnia najpiękniejsze widoki podczas zachodów słońca.

Położony w dzielnicy Alfama punkt widokowy Portas do Sol to miejsce szczególnie uwielbiane przez turystów i fotografów, a także i mnie. To właśnie ten charakterystyczny krajobraz miejski znajdziemy na rozmaitych pocztówkach. Piękny widok na stare miasto, kopułę Panteonu i rzekę Tag sprawiają, że chciało by się tutaj zostać na dłużej.

W Lizbonie przywitała mnie piękna pogoda ☀️☀️, która tylko podkreśliła walory niezwykle prezentującego się Łuku Triumfalnego położonego w dzielnicy Baixa. Obyło się także bez tłumów turystów, ale za to obowiązkowo moskitiera na twarz.

Dzielnica Belem w Lizbonie to moja ulubienica! To tutaj znajdziemy nie tylko najważniejsze zabytki narodowe związane z odkryciami geograficznymi, lecz także całkiem sporą bazę obiektów kulturowych.

Przestrzenna, zielona, przyjazna i położona nad brzegiem rzeki Tag. Na największą uwagę zasługują tutaj trzy moim zdaniem topowe atrakcje. Są nimi: Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców.

Lizbona to piękne miasto, które doskonale łączy starą architekturę z nowoczesnością. Pełno tutaj wąskich uliczek, gdzie się po prostu spaceruje i chłonie klimat miasta. Pyszna kuchnia, piękne murale, kamienice wyłożone płytkami azueljos i charakterystyczne żółte tramwaje pozostaną na pewno długo w waszej pamięci.

Portugalia skrywa wiele wspaniałych miejsc, o których pisałem w artykułach, które znajdziecie tutaj: link.

Kto z was był już w Lizbonie a kto dopiero tam się wybiera?

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.