Fotorelacja z Abu Dhabi

Napisał Stanley
0 Komentarz 13 minut czytania

Fotorelacja z Abu Dhabi – do Abu Dhabi miałem okazję zajrzeć na początku stycznia 2019 roku podczas mojej podróży do Dubaju. Tych, którzy regularnie mnie czytają nie dziwi na pewno fakt, że bardzo mi się tutaj podobało. Skoro długimi latami marzyłem, aby się tutaj wybrać, to chyba nie było innej opcji.

Jeśli jeszcze z rożnych powodów nie oglądaliście fotorelacji z Dubaju to możecie to nadrobić tutaj.

Szczerze mówiąc to początkowo nie miałem zamiaru tutaj przyjeżdżać. Ba, nawet nie zadałem sobie trudu, by dowiedzieć się czegoś więcej na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W głowie miałem tylko Dubaj i tutaj chciałem spędzić mój tygodniowy pobyt. No cóż, zmieniłem zdanie, a dlaczego? O tym przeczytacie w poniższych akapitach.

Ferrari World – Fotorelacja z Abu Dhabi

Ferrari World to druga najciekawsza atrakcja w tym emiracie. Jest to nic innego jak największy na świecie park rozrywki opatrzony logiem Ferrari położony na wyspie Yas. Oprócz toru na którym odbywają się wyścigi Formuły 1 znajdziemy tutaj także rollercoastery. Najszybszy z nich zwany Formula Rossa osiąga prędkość 240km/h. Samo centrum otwarto w 2010 roku a na inauguracji pojawiły się miedzy innymi takie sławy jak Fernando Alonso i Felipe Massa.

Abu Dhabi
Tor Formuły 1
Fotorelacja z Abu Dhabi
Najszybszy Rollercoaster w ZEA osiąga 240km/h
Fotorelacja z Abu Dhabi - Ferrari World

Muzeum Luwr

Kolejną z atrakcji tego miasta to muzeum Luwr. Każdy z was zapewne słyszał, że znajduje się ono w Paryżu. Nic jednak mylnego, gdyż to samo muzeum położone jest na sztucznej wyspie w Dzielnicy Kultury Saadiyat w Abu Dhabi.

  • 525 milionów dolarów – tyle zapłacili szejkowie za prawa do używania nazwy Luwr na okres 30 lat
  • 750 milionów dolarów – tyle zapłacono za możliwość wypożyczania eksponatów pochodzących z paryskiego muzeum Luwr
Fotorelacja z Abu Dhabi
Muzeum Louvre Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi
Centrum handlowe w Abu Dhabi – jak na kraj arabski to wygląda bardzo europejsko

Wioska Dziedzictwa – Heritage Village – Fotorelacja z Abu Dhabi

Na kolejnym miejscu atrakcji, których nie należy pomijać odwiedzając Abu Dhabi znajduje się tzw. “Wioska dziedzictwa” – The Heritage Village. Co to właściwie jest? Otóż to nic innego, jak odtworzona wioska oazowa. Odwiedzając to miejsce możemy podejrzeć jak wyglądało życie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na długo przed odkryciem złóż ropy naftowej. Po pierwsze zobaczymy np. charakterystyczne dla tamtego okresu paleniska, namioty z włosia koziego. Po drugie podejrzymy, jak działały warsztaty rzemieślnicze czy system nawadniania Falaj.

Heritage Village – Wioska dziedzictwa
Tak jeszcze niedawno wyglądało Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi
Namioty zamieniono na luksusowe wieżowce
Palenisko, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu było nieodłączną częścią krajobrazu
Warsztat rzemieślniczy
System nawadniania Falaj
Fotorelacja z Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi

Meczet Szejka Zayeda

A oto przed nami: największa, najpiękniejsza i najwspanialsza atrakcja w Abu Dhabi. Uwierzcie mi na słowo, że gdy planowałem wyjazd do Dubaju to nawet nie słyszałem o tym Meczecie. Gdyby nie Iwona, moja koleżanka z pracy i jej rekomendacja umierałbym zapewne z żalu, że nie odwiedziłem tego miejsca. Tymczasem udało się aja sam byłem zachwycony podczas zwiedzania Meczetu Szejka Zayeda. Szczegółowy opis mojej wycieczki do meczetu znajdziecie tutaj: link.

Fotorelacja z Abu Dhabi - Meczet Szejka Zayeda
Fotorelacja z Abu Dhabi – Meczet Szejka Zayeda
Fotorelacja z Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi
Fotorelacja z Abu Dhabi
Meczet Szejka Zayeda - Sheikh Zayed Grand Mosque
Fotorelacja z Abu Dhabi

Podsumowując. Odwiedzając Zjednoczone Emiraty Arabskie koniecznie warto zajrzeć do Abu Dhabi. To tutaj właściwie możemy zobaczyć na własne oczy jak zmieniały się Emiraty od czasów pustynnych z okresu przed odkryciem złóż ropy naftowej aż po czasy współczesne. Jest to niebywale jedna z ciekawszych lekcji historii, na którą bardzo serdecznie was zapraszam.

Już teraz dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie!

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.