Zakup Jordan Pass – ceny, atrakcje, opłacalność

Napisał Stanley
0 Komentarz 9 minut czytania

Na początku maja 2019 roku miałem okazję wybrać się do Jordanii. Był to jeden z ciekawszych krajów na mapie moich dotychczasowych podróży. Po rozważeniu wszystkich za i przeciw zdecydowałem się na zakup Jordan Pass (na potrzeby tego wpisu będę używał skrótu JP), który znacznie ułatwił mi podróżowanie. Jeśli wyjeżdżacie niebawem do Jordanii i nie wiecie, czy powinniście go zakupić to rozwieję w tym wpisie wasze wątpliwości.

Ostatnia aktualizacja: 12/09/2022

Czym jest Jordan Pass?

Jordan Pass to turystyczny bilet elektroniczny, który umożliwi wam wstęp do 36 atrakcji na terenie Jordanii. Pomoże on wam również uniknąć opłaty za wizę i zaoszczędzić cenny czas.

Koszt zakupu Jordan Pass

Do wyboru mamy 3 warianty:

 • Wanderer – koszt to 70 JOD
 • Explorer – koszt to 75 JOD
 • Expert – koszt to 80 JOD

W ramach biletu mamy darmowy wstęp do 36 atrakcji na terenie Jordanii i zwolnienie z opłaty wizowej (40 JOD = 261 PLN), jeśli pozostaniecie w Jordanii przez minimum 4 dni (3 noce).

Poszczególne warianty biletów różnią się jedynie ilością dni wstępu do Petry. Wanderer obejmuje 1 dniowy pobyt w Petrze a Explorer 2 dniowy. Gdy zakupicie pakiet Expert to będziecie mogli pozostać w Petrze przez 3 dni.

Gdzie kupić JP?

Informacja

Zakupu Jordan Pass dokonacie tutaj. ? Ważne! Aby uniknąć opłaty za wizę należy dokonać zakupu JP przed przyjazdem do Jordanii.

Po wybraniu odpowiedniego wariantu i podaniu numeru karty debetowej bądź kredytowej otrzymacie Jordan Pass w ułamkach sekund na adres mailowy. Nie musicie go drukować, często wystarczy zeskanowanie kodu QR. Ważne! Aby uniknąć opłaty za

Jordan Pass
Jordan Pass

Jakie atrakcje zawiera Jordan Pass?

Jedną z największych atrakcji jest oczywiście osławiona Petra. Poza tym będziecie mieli darmowy wstęp min. do Cytadeli w Ammanie, Wadi Rum, Jerash i wielu innych. Szczegółową listę dostępnych atrakcji sprawdzicie tutaj.

Czy zakup Jordan Pass się opłaca?

Pozwólcie, że zrobię dla was bardzo prostą kalkulację kosztów. Przyjeżdżacie do Jordanii, aby zwiedzić Petrę. Wiza kosztuje 40 JOD (około 240 PLN) a 1 dniowy bilet wstępu do Petry kosztuje 50 JOD co daje łącznie 90 JOD. Zakupując najtańszy Jordan Wanderer za 70 JOD i zostając w Jordanii minimum 3 noce nie płacicie za wizę i oszczędzacie tym samym 20 JOD (110 PLN). Zakładam też, że nie przelecieliście parę tysięcy kilometrów, żeby zobaczyć tylko jedną atrakcję, dlatego odwiedzając kolejne miejsca zaoszczędzicie znacznie więcej. Zwiedzanie poszczególnych atrakcji zawartych w Jordan Pass przyniesie wam od 2 JOD (13 PLN) do nawet 5 JOD ( 33 PLN) oszczędności. A jak kształtują się ceny bez JP?

Ceny wstępu do niektórych atrakcji bez Jordan Pass

 • Petra – 1 dzień 50 JOD/ 2 dni 55 JOD / 3 dni 60 JOD
 • Wadi Rum – 5 JOD
 • Jerash – 10 JOD
 • Amman Cytadela – 3 JOD

Powiniście zakupić JP jeśli:

 • planujecie pozostać w Jordanii dłużej niż 3 noce
 • nie posiadacie Jordańskiego paszportu i będziecie musieli opłacić wizę
 • chcecie koniecznie zwiedzić Petrę
 • sami organizujecie podróż i chcecie zaoszczędzić trochę gotówki i czasu

Moje doświadczenia z Jordan Pass

Sam zakup przebiegł bardzo sprawnie. W kilka sekund po uiszczeniu opłaty otrzymałem maila z JP w formacie pdf. Jako osoba przezorna wydrukowałem go, bo nigdy nie wiadomo czy akurat bateria w telefonie wytrzyma. We wszystkich punktach jakich byłem nie miałem żadnych problemów. Akceptowano zarówno wersję drukowaną jak i elektroniczną.

Warto pamiętać, że JP nie obejmuje wszystkich popularnych atrakcji. Petra nocą, Góra Nebo i kanion Wadi Mujib są wyłączone z Jordan Pass.

Jeśli chodzi o wizę wjazdową do Jordanii to jest ona ważna przez 30 dni. Sam JP daje wam dostęp do atrakcji przez 14 dni od daty pierwszego użycia, dlatego jeśli planujecie zostać w Jordanii trochę dłużej niż 2 tygodnie to najlepiej od razu zaplanujcie całą podróż, by zmieścić w wyznaczonym czasie.

Spodobał wam się post? Jeśli tak, to polubcie go i udostępnijcie, a nóż się komuś przyda ? Po więcej podróżniczych inspiracji zapraszam na stronę główną: blog podróżniczy.

Udostępnij

Zostaw komentarz

* Korzystając z tego formularza, wyrażasz zgodę na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę.